Komisijos tyrimas parodo, kaip padėti vėžiu sergantiems pacientams ir vėžiu sirgusiems žmonėms pasveikti ir grįžti į darbą

Parašyta: 2024-11-08 | Kategorija: Europos pulsas, Lietuva, Naujienos, Pasaulis, Seniūnijos, Sveikata, Trakai |

Komisija paskelbė tyrimą, kuriame taikoma politika ir praktika visoje ES ir EEE/ELPA. Ji padeda vėžiu sergantiems pacientams ir tiems, kurie anksčiau sirgo vėžiu, išlikti sveikiems ir gyventi vėl visavertį visuomeninį gyvenimą. Šis tyrimas yra vienas iš pagrindinių Europos kovos su vėžiu plano, kuriuo siekiama remti vėžiu sergančių pacientų ir jį išgyvenusių asmenų tolesnį užimtumą ir grįžimą į darbą.

Tyrime pateikiamos kelios rekomendacijos, kaip pašalinti likusias spragas, kliūtis ir iššūkius, pvz., būtinybę plėsti ir stiprinti nacionalinę politiką ir taisykles, kad būtų įtraukta daugiau kovai su vėžiu susijusių priemonių. Stiprinami stebėjimo ir vykdymo užtikrinimo mechanizmai bei toliau intensyvinami informuotumo didinimo veiksmai. Viena iš pagrindinių išvadų yra tai, kad daugelyje šalių šiuo metu nėra nacionalinių teisės aktų, skirtų užimtumo išsaugojimui ir (arba) reintegracijai, ypač vėžiu sergantiems pacientams ir išgyvenusiems šią ligą. Tačiau tyrimas taip pat parodė, kad daugelis organizacijų taiko paramos priemones, o kai kurios šalys taiko bendresnę politiką, skirtą padėti žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis ar turintiems negalią. Ataskaitos išvados buvo pateiktos po išsamių konsultacijų su suinteresuotomis šalimis. Jame pateikiami informaciniai lapeliai  apie kiekvienos šalies padėtį ir teigiamą praktiką.

Už sveikatą ir maisto saugą atsakinga Komisijos narė Stella Kyriakides sakė: „Šiame tyrime pabrėžiamas poreikis gerinti žmonių, kurių gyvenimą paveikė vėžys, gyvenimo kokybę – tai viena iš pagrindinių Europos kovos su vėžiu plano veiksmų. Tai rodo, kad nors mes padarėme didelę pažangą išgyvenamumo nuo vėžio srityje, vis dar išlieka daug iššūkių, susijusių su kasdieniu vėžiu sergančių žmonių gyvenimu. Turime sulaužyti stigmą, kuri gali turėti įtakos sergantiems šia liga ir apsaugoti teisę grįžti į darbą, išlaikyti savo darbą ir užtikrinti, kad nebūtų diskriminacijos. Tai pokalbio pradžia: dabar analizuosime rezultatus ir skatinsime suinteresuotąsias šalis įsitraukti į diskusijas, kaip šiandienos iššūkius paversti rytojaus galimybėmis. »

Europos Komisijos spaudos centras

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite