Iliustruota nuotrauka
Lietuvoje vis labiau populiarėja aktyvus poilsis. Kasmet vis daugiau žmonių ieško būdų, kaip ištrūkti iš miesto šurmulio ir leisti laiką gamtoje. Viena tokių ekologiškų ir sveikatai palankių poilsio formų – kelionės dviračiais bei žygiai po miškus ir naujai atrastus pėsčiųjų takus. Ši tendencija akivaizdi ne tik didmiesčiuose, bet ir jaukiuose kurortiniuose miesteliuose. Birštonas – vienas iš jų.
Atvykę į Birštoną, pamatysite, kaip gatvėmis rieda vis daugiau dviratininkų, o turistai ir vietiniai gyventojai atranda šį miestą iš naujos perspektyvos. Čia dviratis nėra tik poilsio priemonė – tai raktas į dar nepažintus gamtos kampelius. Ir nors kai kurie maršrutai reikalauja fizinių pastangų, kaip antai kelias į garsųjį Birštono apžvalgos bokštą, nuo jo atsiveriantys vaizdai atperka kiekvieną prakaito lašą. Nuo bokšto viršūnės Nemuno vingiai atrodo lyg iš atviruko, o visa apylinkė skęsta žalumoje.
Ne mažiau populiarus yra Žvėrinčiaus miško takas, kurio vingiai pritraukia tiek dviratininkus, tiek žygeivius. Pandemijos laikotarpiu, kai žmonės ypač vertino galimybę pabėgti į gamtą, šis takas tapo tikru atradimu. Ir nors karantino apribojimai jau seniai praeityje, takas vis dar išlieka traukos centru, kviesdamas kiekvieną, kas nori atgauti ryšį su gamta.
Birštonas nuolatos plečiasi. Miesto dviračių infrastruktūra nuolat tobulinama. 2022-aisiais čia atsirado viadukas, jungiantis dvi miesto dalis abipus A16 magistralės. Dabar dviratininkams ir pėstiesiems kelionės tapo daug patogesnės, o saugumas gerokai pagerėjo. Ypatingas dėmesys skiriamas ir tam, kad miesto takai būtų tinkamai apšviesti: saulės energija maitinami šviestuvai leidžia ramiai mėgautis vakariniu pasivažinėjimu net ir sutemus.
Ir tai tik pradžia. Birštono savivaldybė jau planuoja ambicingus projektus, siekdama sukurti dar patogesnį susisiekimą tarp miesto ir jo apylinkių. Vienas įdomiausių projektų – dviračių ir pėsčiųjų tiltas, kuris sujungs Nemuno kairiąją ir dešiniąją puses. Tai ne tik sutrumpins kelionės laiką, bet ir taps nauja traukos vieta tiek vietiniams, tiek svečiams. Be to, dviračių takų tinklas bus išplėstas taip, kad būtų galima lengviau pasiekti aplinkines gyvenvietes.
Visi šie projektai finansuojami Europos Sąjungos lėšomis, kurios sudaro net 85 proc. visų investicijų. Dėl jų Birštonas tampa ne tik patrauklus poilsiui, bet ir draugiškas aplinkai, o tai skatina dar daugiau žmonių atrasti šį žavų miestelį. Aktyvus poilsis Birštone jau dabar neatsiejamas nuo jo identiteto, ir, atrodo, šios tendencijos tik stiprės.
Leidėjas: Linale s.r.o www.europospulsas.lt, uablinale@gmail.com. Už visą turinį „Europos pulse“ atsakingi tik autoriai ir jų nuomonės nebūtinai atspindi Europos Sąjungos poziciją. Europos Sąjunga negali būti už jas atsakinga.