Chorų festivalis-konkursas „Mūsų dainose“: valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ koncertas Vievyje

Parašyta: 2024-04-25 | Kategorija: Kultūra, Lietuva, Naujienos, Projektai, Renginiai, Trakai |

Dainuoja POLIFONIJA ir CON MOTO

Kaip kasmet gegužę Vievis laukia gausaus būrio svečių iš įvairių Lietuvos regionų – vyks tradicinio chorų festivalio – konkurso „Mūsų dainose“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Elektrėnų savivaldybė, pagrindiniai renginiai: vaikų ir suaugusiųjų chorų konkursai, jungtinių chorų koncertai.

Iš kairės – koncertmeisteris A. Bartulis, dirigentai – M. Žalalis, L. Balandis, I. Petrauskienė, A. Stepankevičiūtė. L.Felčinskajos nuotr.

Tačiau projekto veiklos vyksta daugiau nei pusmetį ir kasmet jos papildomos naujais renginiais. Vienas jų – profesionalaus choro koncertas, siekiant supažindinti mūsų bendruomenę su profesionaliu choriniu atlikimu, Lietuvos autorių chorine kūryba. Balandžio 11 d. Vievyje viešėjo Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Linas Balandis, dirigentai Mindaugas Žalalis ir Inga Petrauskienė, koncertmeisteris Andrius Bartulis). Spalvingoje programoje – Lietuvos kompozitorių Gedimino Kalino, Donato Zakaro, Vaclovo Augustino, Gintauto Abariaus, Lino Adomaičio, Dariaus Polikaičio, Kęstučio Daugirdo, Juozo Gudavičiaus kūriniai chorams. Publika gėrėjosi profesionaliu atlikimu, pagrįstu subtilia ir savita kiekvieno interpretacija.

Scenoje – Valstybinis kamerinis choras POLIFONIJA. Liudmilos Felčinskajos nuotr.

Koncerte skambėjo ir 2024 m. Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ dainos, kurias kartu su „Polifonija“ atliko ir Vievio kultūros centro kamerinis choras „Con moto“.

Kaip Vievyje vykstančių chorinių koncertų metu jau tapo įprasta, finalinę dainą dainavo visi kartu – ir chorai, ir publika.

Audronė Stepankevičiūtė,

Projekto „Chorų festivalis – konkursas „Mūsų dainose“ vadovė

 

Šiaulių valstybinis choras „Polifonija“

Choras, kaip ir žmogus, turi savo gyvenimo tarpsnius. Kai choro amžius artėja prie 50-mečio, galima nužymėti pagrindinius jo amžiaus tarpsnius.

1974 m. – ankstyvoji vaikystė, kuomet chorvedžių Danutės ir Sigito Vaičiulionių suburtas Senosios muzikos ansamblis Šiauliuose gruodžio 31 d. atliko pirmąjį savo koncertą, kuriame skambėjo renesanso ir baroko epochos muzikos kūriniai.

Vėliau ansamblio veikla plėtėsi, koncertų daugėjo, ir jau po 5 metų ūgtelėjusiam kolektyvui buvo suteiktas choro „Polifonija“ vardas ir Liaudies kolektyvo statusas.

Choro atlikimo kultūra, repertuaras ir koncertų gausa „Polifoniją“ vedė link naujų kūrybinių pasiekimų. 1986 m. choras išauga paaugliškus mėgėjų marškinėlius ir tampa profesionaliu kolektyvu – Lietuvos valstybinės filharmonijos Šiaulių kameriniu mišriuoju choru.

1998 m. choras atsiskiria nuo Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir tampa brandžiu Šiaulių valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“. Nuo to laiko choro statusas nesikeičia, keičiasi tik repertuaras, „Polifonijos“ tradicija tapusius renesanso ir baroko epochos kūriniais paremtą repertuarą papildant įvairių epochų ir šalių kompozitorių kūriniais, didelį dėmesį skiriant lietuviškos chorinės muzikos sklaidai Lietuvoje ir pasaulyje.

Choras „Polifonija“ nuolat koncertuoja įvairiose pasaulio šalyse. Koncertinių kelionių biografijoje – Italija, Brazilija, Argentina, Vokietija, Austrija, Rusija, Švedija, Ukraina, Lenkija, Čekija, Slovakija, Bulgarija, Prancūzija diriguojant puikiems Lietuvos dirigentams, tokiems kaip Saulius Sondeckis, Juozas Domarkas, Gintaras Rinkevičius, Vytautas Miškinis, Vaclovas Augustinas, Modestas Pitrėnas, Robertas Šervenikas, bei daugelio Europos šalių bei JAV maestrams.

„Polifonija“ aktyviai koncertuoja su Lietuvos bei užsienio profesionalais: orkestrais, ansambliais, instrumentalistais bei solistais. Kiekvienais metais choras dalyvauja įvairiuose muzikos festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje, taip skleisdamas lietuviškos chorinės muzikos žavesį.

Naujausi pelnyti pripažinimai: 2021 metais laimėta I vieta Tarptautiniame stačiatikių sakralinės muzikos konkurse „Hajnowka“, dalyvaujant profesionalių chorų kategorijoje. 2023 m. rungiantis sakralinės bei akademinės muzikos kategorijose laimėtos I vieta ir Grand Prix, tarptautiniame chorinės muzikos konkurse „Auksiniai Montserato balsai“, Ispanijoje.

Šaltinis: https://www.polifonija.lt/


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite