Trakuose surengta ketvirtoji karaimų vaikų stovykla „Kujaščech“

Parašyta: 2023-10-05 | Kategorija: Jaunimas, Karaimai, Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Vienas iš stovyklos vadovų Garri Babadžan su vaikais lankėsi Užutrakio dvare

Šių metų liepos 31–rugpjūčio 4 d. Trakuose įvyko jau ketvirtoji vaikų dienos stovykla „Kujaščech“ (liet. „Saulutė“).

Šiemet ji sulaukė didelio susidomėjimo – į ją atvyko net 27 vaikai iš kelių valstybių – Lietuvos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos ir Vokietijos. Tad nieko nenustebino, kad stovykloje bendrauta keturiomis kalbomis – lietuvių, lenkų, rusų ir anglų. Joje dalyvauti buvo kviečiami 5–12 m. vaikai. Kai kuriems iš jų ši stovykla buvo pirmoji, o kai kuriems – net ir ketvirtoji.

Vaikai apsilankė šiemet atnaujintame S. Šapšalo karaimų tautos muziejuje ir apžiūrėjo jo ekspoziciją, kurią jiems pristatė Trakų istorijos muziejaus ekskursijų vadovė Liudmila Jankovskaja (dešinėje)

Pagrindinis jos tikslas – suburti karaimų vaikus, suteikti jiems galimybę ne tik bendrauti tarpusavyje, bet ir įgyti daugiau žinių apie savo protėvių kalbą, šokius ir kultūrą. Siekiant išlaikyti balansą tarp pramogų ir mokymosi, stovyklos organizatoriai parengė įvairią ir turiningą penkių dienų programą. Norėjosi, kad dalyviams čia būtų ir smagu, ir naudinga. Vaikai, kiekvieną rytą pradėję nuo mankštos, vėliau pagal amžių buvo suskirstyti į dvi grupes – jiems buvo rengiami karaimų kalbos ir šokių užsiėmimai.

Dalyviams labai patiko keramikos užsiėmimas

Ekskursija Vilniaus geležinkelio muziejuje

O kur dar vykusios piešimo, keramikos ir gitarų pamokos! Mažiesiems daug neišdildomų įspūdžių paliko ir išvykos bei ekskursijos. Jie turėjo progą ne tik pasiplaukioti laivu Galvės ežere, bet ir pasivaikščioti po Užutrakio dvaro parką, apžiūrėti atnaujintą S. Šapšalo karaimų tautos muziejaus ekspoziciją, galiausiai – nuvykti į Vilniuje esantį geležinkelio muziejų.

Pasiplaukiojimas Galvės ežeru

Stovyklą vainikavo jau tradiciniu tapęs baigiamasis renginys. Jo metu vaikai savo šeimos nariams ir artimiesiems parodė, ką išmoko per penkias dienas. Jie šoko, vaidino, deklamavo.

Stovyklos vadovai Viktorija Narmontienė ir Timūras Kobeckis kartu su jaunaisiais dalyviais mokėsi šokių paslapčių

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet stovyklos organizatoriai nebūtų pajėgūs to padaryti vieni, tad pirmiausia jie yra dėkingi karaimų bendruomenės nariams – jų parama ir paskatinimas kiekvienais metais vykdyti stovyklos veiklas skatina juos nesustoti bei dar kartą įrodo, kad tai, ką jie daro, yra reikalinga ir prasminga. Taip pat džiugu, kad prie stovyklos veiklų organizavimo prisijungė mokytojos Diana Lavrinovič (karaimų kalbos pamokos) ir Diana Fedorovič (šokių užsiėmimai), kurios dirbo su jaunaisiais dalyviais, negailėdamos savo asmeninio laiko. Na, ir, žinoma, daug ką lemia pačių tėvų palaikymas bei vaikų noras dalyvauti tokioje stovykloje, mažųjų reiškiami pageidavimai, kokių veiklų norėtų kitais metais.

Karaimų kalbos pamokas vedė Diana Lavrinovič

Bet kokiam sumanymui, koks jis bebūtų geras, yra reikalingi pinigai. Už finansinę paramą organizatoriai taria nuoširdžius padėkos žodžius Lietuvos karaimų religinei bendrijai, Tautinių mažumų departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės , taip pat privatiems rėmėjams – UAB „Beleks“, UAB „Osama“, UAB „Vilniaus Citma“, UAB „Trakų kibinai“, UAB „Dasas“.

Baigiamasis šiųmetės karaimų vaikų dienos stovyklos „Kujascech“ renginys

Vasara praskriejo greitai, tačiau organizatoriai viliasi, kad nuostabūs stovyklos įspūdžiai, džiugios akimirkos, kurias vaikai patyrė drauge, išliks jų atmintyje visus metus ir kitąmet jie vėl susitiks stovykloje, kur jų lauks nauji potyriai.

Eugenija ŠPAKOVSKA ir Viktorija NARMONTIENĖ,

stovyklos organizatorės

Karaimų vaikų dienos stovyklos „Kujaščech“ archyvo nuotraukos  

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite