Tautodailininko A. Lysiuko drobės – Estijoje

Parašyta: 2022-03-26 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Trakai |

Aleksandras Lysiukas. Foto iš asmeninio archyvo

Graži ir prasminga draugystė sieja Vievio kultūros centrą ir Pernu Raekula Senosios mokyklos bendruomenės centrą. Jau bene dešimtmetį šios įstaigos bendradarbiauja, dalyvaudamos viena kitos inicijuotuose projektuose, vykdydamos kūrybinius mėgėjų meno kolektyvų mainus.

Projektas „Kultūrų tiltas: Vievis-Pernu“, finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, – dar vienas šios draugystės įrodymas. Prieš pat Naujuosius Pernu Raekula bendruomenės centre viešėjo „Vievio teatras“ (vadovas Vytautas Mikalauskas), o šiuo metu čia eksponuojama vieviečio Aleksandro Lysiuko tapybos darbų paroda „Žvilgsnis į Lietuvą“.

Aleksandro Lysiuko darbai. Urmas Saard nuotrauka

Parodos atidarymas vyko kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Tai suteikė renginiui ypatingą prasmę: bendruomenės centro darbuotojos Piia Karro-Selg ir Marina Mesipuu-Rhun, parodos lankytojai sveikino lietuvius su valstybine švente, kartu grožėdamiesi mūsų šalies gamtos ir miestų vaizdais, natiurmortais A. Lysiuko drobėse.

Aleksandro Lysiuko tapybos darbai Pernu Raekula Senosios mokyklos bendruomenės centre bus eksponuojami iki balandžio pabaigos. O vieviečių šiais metais laukia tapytojos iš Pernu Johanos Grauverk darbų paroda.

Urmas Saard nuotraukoje: Parodos ekspoziciją padeda parengti Raekula bendruomenės centro nariai

Apie Aleksandrą Lysiuką

Gimė 1962 m. Mokėsi Vievio vidurinėje mokykloje, vėliau – Vilniaus Jono Basanavičiaus vaikų meno mokykloje. Ten įgijo ir vidurinį išsilavinimą.

Dirbo menininku apipavidalintoju Vievio grūdų produktų kombinate, Kauno meno įmonėje „Žilvitis“.

Nuo 1991 m. susidomėjo tapyba. Su tapybos darbais dalyvavo parodose, tradicinėje liaudies meistrų ir amatų „Kaziuko mugėje“ Vilniuje, įvairių miestų švenčių mugėse. Atstovavo Elektrėnų savivaldybei tradicinėje Lietuvos liaudies amatų ir tautodailės parodoje „Aukso vainikas“.

Nuo 2008 m. Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys. Darbai dalyvavo įvairiose parodose Lietuvoje, Lenkijoje, Kanadoje. Daug darbų iškeliavo į įvairių pasaulio šalių gyventojų namus.

Visada tapo realistiniu stiliumi. Domisi urbanistika, todėl mielai tapo miesto vaizdus. Ypač patinka Vilniaus ir Kauno senamiestis. Taip pat tapo peizažus ir natiurmortus. Nutapė nemažai ir istorinių paveikslų, atspindinčių Lietuvos istoriją.

Estijoje paroda eksponuojama pirmą kartą.

Audronė Stepankevičiūtė,

projekto „Kultūrų tiltas: Vievis-Pernu“ vadovė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite