Tikėtina, jog nesukate galvos dėl maišytuvo priežiūros iki kol nesusiduriate su iššūkiais. Visgi reguliari ir tinkama priežiūra bei atsižvelgimas į pokyčius padeda išvengti artėjančių problemų, sutaupyti laiko ir papildomų išlaidų. O jeigu tik neseniai atsinaujinote būstą ir džiugina naujas maišytuvas, priežiūra nuo pirmos dienos pasitarnaus tarnavimu Jums ištisus metus. Taigi, pateikiame keletą patarimų, kaip išlaikyti geriausią čiaupų būklę.
1. Kasdienė priežiūra
Daugelis maišytuvų nereikalauja daug valymo, tačiau priežiūra kasdien – reikalinga. Paprastai pakanka nuvalyti čiaupą drėgna šluoste bei švelnios sudėties valikliu, o po procedūros nusausinti minkštu skudurėliu. Daugeliu atveju tam puikiai pasitarnauja tiesiog langų valiklis.
Naudodami valiklius būtinai atsižvelkite į virtuvės maišytuvo apdailą. Atsakingai skaitykite valymo priemonių etiketes ir vadovaukitės nurodymais, kad nepažeistumėte paviršiaus. Pavyzdžiui, matinėms dangoms reikalinga ypatinga priežiūra. Kai kurie čiaupų gamintojai netgi rekomenduoja tokiais atvejais naudoti baldams skirtą blizgesį, kad išorinis vaizdas būtų tolygus bei išlaikytų prekinę išvaizdą.
2. Pasirūpinkite kalkių nuosėdomis
Tai ypatingai aktualu gyvenantiems vietovėse, kur iš čiaupo teka kietas vanduo, nes tokiu atveju turėsite papildomų problemų. Didelis mineralų kiekis vandenyje palieka kalkių nuosėdas ant maišytuvo bei svirtelės. Šie nešvarumai pasižymi itin įsisenėjančiomis bei sunkiai pašalinamomis savybėmis. Dažniausiai pagelbės langų valiklis ar švelnus šveičiamasis valiklis. Ekologiškesnis pasirinkimas šiuo atveju būtų actas, kuris puikiai tirpdo kalkių nuosėdas. Visgi jei susidūrėte su itin giliai įsisenėjusia problema, Jums gali prireikti specializuoto valiklio ar kalkių tirpiklio.
3. Išvalykite arba pakeiskite aeratorių
Aeratorius – svarbi virtuvės maišytuvo dalis. Šis antgalis sumaišo vandenį su oru ir taip užtikrina sklandų srautą iš čiaupo. Atliekant valymą, ši dalis dažnai lieka pamiršta, tačiau joje susikaupia tie patys mineralai, kaip ir ant išorinio maišytuvo korpuso. Ekspertai rekomenduoja aeratorių valyti periodiškai, bent kartą per metus.
Aeratoriaus priežiūra nėra sudėtinga. Nuimkite antgalį, pamirkykite jį acte bent keliasdešimt minučių, ištirpusias nuosėdas galutinai pašalinkite dantų šepetėliu. Galiausiai nuplaukite vandeniu ir šią detalę grąžinkite į vietą. Visgi jei daug iniciatyvos valyti aeratoriaus neturite, įsigykite naują. Pastarieji nėra brangūs ir jų galima įsigyti bet kurioje specializuotoje santechninės įrangos parduotuvėje.
4. Atlikite kitus smulkius techninės priežiūros darbus
Yra dar keletas nematomų ir nedidelių detalių, kuriuos turėtumėte žinoti. Maži komponentai, tokie kaip spyruoklės, paprastai ilgainiui susidėvi ir dėl nepriekaištingo maišytuvo funkcionalumo turi būti pakeistos. Neretai šiai problemai spręsti gamintojai ir parduotuvės, prekiaujančios šia įranga, asortimente siūlo specialius čiaupų remonto rinkinius, skirtus konkrečiam modeliui.
5. Pasidomėkite garantijomis
Kai kalbama apie virtuvės maišytuvų priežiūrą, dauguma žmonių didžiąją dėmesio dalį skiria išvaizdai bei mechaninėms savybėms. Žinoma, tai yra svarbu, tačiau atsižvelkite ir į suteikiamas garantijas. Daugeliui maišytuvų sudedamųjų elementų suteikiamos ribotos ar net visą gyvenimą trunkančios garantijos. Išnagrinėję šiuos dalykus sutaupysite pinigų. Daugelis būsto savininkų nesąmoningai keičia čiaupo dalis, nors joms vis dar galioja garantijos terminas.
Taigi jei jums reikalinga pagalba išsirenkant specialų modelį savo būstui, pašalinti tam tikras problemas ar pasikonsultuoti priežiūros klausimais, susisiekime – https://www.laikasnamams.lt/virtuves-iranga/virtuviniai-maisytuvai.
PR