„Dėl sveikatos sutrikimų ar lėtinių ligų bet kurio amžiaus žmogus gali pasinaudoti galimybe gauti nemokamas palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiamas ligoninėje. Asmuo turi būti apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu. Asmeniui nustatoma galutinė diagnozė, dėl kurios nereikalingas tolesnis aktyvus gydymas. Paslaugos yra apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų, iki 120 dienų per metus.
Ar slauga ir reabilitacija – tas pats?
Neretai artimieji slaugos ligoninėje tikisi aktyvaus gydymo, specialistų konsultacijų, aktyvios reabilitacijos programos. Reabilitacijos paslaugas, ambulatorines ir stacionarias, teikia kitos specializuotos įstaigos. Šioms paslaugoms gauti tikslinga kreiptis į reabilitacijos ligoninę, ne palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę.
Kaip gauti siuntimą stacionarioms palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms?
Gydytojai spendžia, ar pacientui būtinos stacionarios palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos. Slaugos paslaugoms gauti reikia siuntimo, kurį išduoda šeimos gydytojas arba ligoninės, jei pacientas gydomas ligoninėje, gydytojas. Dažniausios diagnozės dėl kurių išrašomas siuntimas slaugai: alzheimeris, demencija, širdies nepakankamumas ir pan. Buvimo trukmę slaugos ligoninėje lemia paciento būklė, ligos eiga ir sunkumas.
Kuo mes kitokie?
Slaugos ligoninės Lietuvoje dažniausiai yra viešosios įstaigos. Addere Care (Gedimino g. 26, Trakai) yra privataus kapitalo organizacija, kuri savo klientams suteikia galimybę gauti orias Valstybės finansuojamas palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas. Privačios organizacijos lankstumas leidžia mums diegti švedišką slaugos modelį, kurio centras – pacientas, arba kaip mes mieliau linkę vadinti – mūsų svečias.“
Addere Care inf.