Lietuvos kultūros sostinėje – nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras

Parašyta: 2020-09-24 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Rūdiškės, Trakai |

Nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras viešėjo Trakuose – 2020 metų kultūros sostinėje ir koncertavo Rūdiškių kultūros centre. Organizatorių nuotraukos

Rugsėjį  2020 metų Lietuvos kultūros sostinėje – Trakuose ir Rūdiškėse viešėjo Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ suburtas kolektyvas – nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras.

Šis kolektyvas unikalus, vienintelis tokio pobūdžio Lietuvoje, kuriame muzikuoja žmonės, turintys negalią ir muzikos profesionalai. Kolektyvas gyvuoja jau 22 metus. Jame pagal specialią metodiką, kurios esmė – spalvoti ženklai ir jų atitikmenys ant instrumentų, kasmet muzikuoja apie 60 asmenų iš Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Joniškio ir kt. Dauguma orkestro narių turi sutrikusio intelekto negalią. Kartu su šiais atlikėjais koncertuoja respublikinio konkurso-festivalio „Perliukai“ laureatai – gabūs, talentingi, jauni muzikos atlikėjai, turintys regos, fizinę ar kitą negalią iš visos šalies.

Kasmet kolektyvas parengia naujas koncertines programas ir jas pristato Lietuvoje bei užsienyje (Olandijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir kt.). Gražus ir prasmingas kūrybinis bendradarbiavimas orkestrą sieja su Lietuvos valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“, LRT grupe, chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“, choru „Artyn“, dainininkais Jurgiu Brūzga, Ramūnu Difartu, kitais atlikėjais.

Šio orkestro sumanytoja ir projekto vadovė yra draugijos „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė. Šiais metais orkestrui vadovauja du vyriausieji dirigentai – Romualdas Brūzga (Vilnius) ir Natalija Pugačienė (Šiauliai). Tai dviejų pagrindinių orkestro regioninių kolektyvų, šiais metais skaičiuojančių dvidešimt penkerių metų veiklos sukaktį – draugijos „Guboja“ SPALVŲ ORKESTRO iš Vilniaus ir Šiaulių globos namų padalinio centro „Goda“ „Spalvų muzikos“ orkestro, dirigentai.

 Viešėdami Lietuvos kultūros sostinėje, orkestrantai susipažino su Trakų istorija, aplankė Trakų istorijos muziejų, legendinį prekybinį laivą vytinę, paplaukiojo po Galvės ežerą senoviniu laivu,  paskanavo kibinų. Po gardžių pietų jie dalyvavo švietėjiškame renginyje „Už teisę kurti ir būti savimi“, kurį draugija „Guboja“ organizavo kartu su Rūdiškių kultūros centru, o vakare surengė nuotaikingą koncertą Rūdiškių kultūros centre, kuriame taip pat dalyvavo ansamblis „Svajonėlė“ (vadovė Marija Jankovskaja) ir dainininkas, renginio vedėjas Jurgis Brūzga.

Viešnagė Trakuose buvo kupina įspūdžių ir gerų emocijų. Nuoširdžiai dėkojame Trakų istorijos muziejui už nemokamą ekskursiją po Trakų pilį, Rūdiškių kultūros centrui ir jo direktorei M. Jankovskajai už svetingą priėmimą. Taip pat dėkojame Neįgaliųjų reikalų departamentui prie SADM ir  Lietuvos kultūros tarybai už skirtą finansavimą, be kurio šis kolektyvas negalėtų gyvuoti.

Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite