PR
Spynos – jomis užrakinamos būsto ar automobilio durys. Deja, nedažnai susimąstome kiek jos saugios ir gebėtų apsaugoti nuo įsilaužimo. Įsigijus kokybišką bei saugią spyną nereikės sukti galvos kaip apsisaugoti nuo ilgapirščių. Visgi kai į tokį saugos elementą būna numojama ranka ir pasirenkamas pirmas pasitaikęs variantas, skaudžių pasekmių galima išvengti.
Spynos keitimas apsaugos nuo vagių
Vien tik kokybiškos spynos neapsaugo nuo organizuotu nusikalstamu būdu veikiančių nusikaltėlių. Tai – viena esminių taisyklių. Ją privalo žinoti namų savininkai, apsisprendę sustiprinti savo būsto apsaugą.
Viena vertus, kokybiška spyna gali tapti garantu, jog įsilaužėliai netruks vos keliolikos sekundžių įeiti į namus lyg niekur nieko. Žinoma, tam jog „sėkmingai“ apvogtų būstą ar transporto priemonę, nusikaltėliui reikia nemažai aplinkybių, bet nedidelis apsunkinimas galėtų turėti lemtingos įtakos. Spynos, prie kurių nusikaltėlį priverstume vargti, prailgintų krapštymosi laiką, tai reikš, kad jis rizikuoja būti pastebėtas ar išgirstas. Nepatyrę vagys gali net supanikuoti.
Kelios spynos visada kur kas labiau apsaugo negu viena. Ganėtinai akivaizdus dalykas, jog trys spynos bus geriau, nei dvi. Visgi, patogumo dėlei įprastai renkamės ne vieną spyną. Tai kur kas saugiau įsilaužimų atvejais, bet kai viena spyna būna sugadinama, tebeturime kaip užrakinti duris nors tąnakt. Žinoma, to nepasakysi apie automobilių užraktus, nes čia kelių spynų neįsidėsime, bet galime apsigauti, nusprendę sulūžusią spyną pakeisti neoriginalia. Pastarąsias vagims atrakinti gali būti vienas juokas.
Prisiminkime, kad idealu, kai spynų tipai skirtiasis, bet viena galėtų būti seifinė. Kita galėtų būti cilindrinė. Nedarykime klaidų ir nesidėkime vienodo tipo spynų. Žinoma, kur kas blogesnis sprendimas būtų įdėti kelias spynas, rakinamas tais pačiais raktais.
Spynų tipai
Kai svarstoma rinkti seifines ir cilindrines spynas, vertėtų įvertinti keletą aspektų. Minimi spynų tipų konstrukcijos nebus vienodos, nes jos atsirakina skirtingu būdu, todėl įsilaužėliams prisėlinus prie durų, kurios turi tokias spynas, reikės žymiai daugiau žinių bei įrankių.
Cilindrinės spynos konstrukciją sudaro cilindras ir korpusas, vienoje rakto pusėje yra išpjovos. Minėtos spynos paprastai laikomos paprasčiau įveikiamomis už seifines, bet tai priklausys nuo klasės bei nuo gamintojų. Saugesnis yra cilindrinis užraktas, nes jo veikimo principas remiasi besisukančiais diskais. Seifinių spynų skląsčiai turės kelias plokšteles. Tuomet, kai biudžetas ganėtinai menkas, rekomenduojama nešykštėti pinigų plokštelinio tipo spynoms. Jos turėtų būti priskiriamos aukščiausiai saugumo klasei. Cilindrinė spyna tokiais atvejais galėtų atsieiti kur kas mažiau.
Spynų saugumo klasės. Cilindrinės spynos būna penkių saugumo klasių, tuo tarpu seifinės – septynių. Normalu, kad aukštesnė saugumo klasė reiškia tai, kad atsiranda ir daugiau sunkumų spynoms įveikti. Aukščiausiai saugumo klasei visraktis taps nenaudingas, todėl ilgapirščiai privalės pasitelkti kitokius būdus, jei jie apskritai jiems bus žinomi. Tarkim, septintai saugumo klasei priskiriamos spynos apsaugomos nuo pragręžimų bei greitos rakto gamybos. Turėti raktą neužteks, prireiks specialios kortelės. Vertėtų paminėti, kad aukštos saugumo klasės negarantuos šimtaprocentinio saugumo, bet lauždami aukščiausiai klasei priskiriamas spynas, vagys užtruks ilgiau, taipogi nuspręs neatsisakyti jėgos ir agresyvių būdų – tokiu būdu bus keliamas triukšmas ir padidinama galimybė jį išgirsti pašaliniams. Net kai automobilio ar namų durų spyna dar nebūna visiškai sugedusi, bet pradėjo strigti ar prasčiau rakinasi – laikas kreiptis į spynų meistrus. Spynos keitimas „Ozo“ servise – būtų vienas iš išmintingų pasirinkimų.