Prašome trumpai papasakoti skaitytojams apie save.
Gimiau ir užaugau Trakuose, čia su savo šeima gyvenu ir dabar. Mano vyras Mindaugas irgi yra gimęs ir užaugęs Trakuose. 2000 m. Šiaulių universitete įgijau edukologijos bakalauro laipsnį, 2019 m. Vytauto Didžiojo universitete – socialinių mokslų magistro laipsnį. 22 metus dirbau UAB „Trakų vandenys“. 2016 m. LR Seimo narys, dabartinis LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Jonas Liesys pakvietė mane tapti jo padėjėja. Jo komandoje buvo reikalingas žmogus administruoti darbą apygardoje. Sutikau, nes darbas atrodė įdomus ir prasmingas, norėjau išbandyti save kitoje darbinėje srityje. Kadangi Jonas Liesys Seime atstovauja tik daliai Trakų rajono ir Elektrėnų savivaldybių rinkėjų, o likusiai Trakų rajono daliai – Rūdiškėms, Onuškiui, Aukštadvariui, Palukniui, Grendavei, Seniesiems Trakams atstovauja LR Seimo narys Juozas Baublys, man buvo pasiūlyta padėti ir jam – juk abu atstovauja Trakų rajonui.
Jau daugiau kaip tris mėnesius esate Trakų seniūnijos seniūnė. Gal pristatytumėte, kaip dabar atrodo seniūnija?
Esu savo miesto patriotė, myliu Trakus, šaknimis esu įaugus į šitą miestą, čia gyvenu, todėl man iš tikrųjų svarbi pritaikyta gyventojų poreikiams aplinka ir saugumas. Kiekvieno seniūnijos gyventojo problemos svarbios, neišskiriu miesto ir kaimo, seniūnija rūpinasi visais be išimties. Trakų seniūnija užima maždaug 14 146 ha plotą, joje 2020 m. sausio 1 d. duomenimis gyvena 8 593 gyventojai, iš jų – apie 5 400 Trakų mieste, likę trys tūkstančiai – Trakų seniūnijos kaimuose. Trakų seniūnijos vietinės reikšmės kelių ir gatvių ilgis yra 207,2 km, iš kurių 23 proc. su asfalto danga, likę – keliai su žvyro danga ir gruntiniai keliai. Esame seniūnija, kurios aptarnaujamų kelių ilgis visoje Trakų rajono savivaldybėje didžiausias.
Jau patyrėte, ar gali seniūnija kaip nors įtakoti rajono valdžios sprendimus?
Seniūnija – tai savivaldybės administracijos struktūrinis padalinys, įgyvendinantis jam deleguotas funkcijas, savivaldybės institucijų priimtus sprendimus. Seniūnijos pareiga spręsti problemas seniūnijos teritorijoje, formuoti ir telkti bendruomenę, laiku ir tinkamai komunikuoti. Seniūnas – tai žmonių atstovas savivaldoje, padedantis sprendžiant jiems svarbius klausimus. Savo darbe turiu puikią komandą – pavaduotoją, seniūnijos darbuotojus ir seniūnaičius – gyventojų interesų seniūnaitijose atstovus bei seniūnijoje veikiančias bendruomenines organizacijas. Trakų seniūnijoje yra net 12 seniūnaitijų ir 15 įregistruotų bendruomeninių organizacijų, nors ir ne visos jų aktyvios. Tikslas yra suburti, suvienyti žmones, skatinti būti aktyvesniais, drauge rūpintis seniūnija. Girdėdami gyventojų pastebėjimus, reaguodami į pastabas, savivaldybės administracijai galime teikti pasiūlymus ir tokiu būdu įtakoti priimamus sprendimus.
Visi mato buvusius Bernardinų vienuolyno griuvėsius. Kaip Jums atrodo, ar čia reikėtų kažką daryti?
Bernardinų kalva – graži, istoriškai svarbi vieta, kurią norėtųsi prikelti naujam gyvenimui, padaryti patrauklią trakiečiams ir miesto svečiams. Kiek man žinoma, šiuo metu Trakų rajono savivaldybės administracija vykdo išlikusių istorinių statinių dalių pripažinimo bešeimininkiu turtu procedūras. Yra parengtas Bernardinų kalvos detalusis planas, kuriuo remiantis būtų galima atstatyti pastatus, o pačią vietą pritaikyti naudotis visuomenei, bendramiestinėms reikmėms ir pažintinės turistinės rekreacijos poreikiams.
Kaip Trakų seniūnija gyvena karantino sąlygomis?
Kaip ir visa Lietuva, kaip ir visas pasaulis, taip ir mes stengiamės išgyventi sudėtingomis karantino sąlygomis. Nepaisant to, dirbame darbus, atliekame numatytas funkcijas, prižiūrime, tvarkome miestą ir seniūniją. Seniūnijoje darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Priimtas sprendimas didžiajai daliai savivaldybės darbuotojų – turinčių vaikus, pagyvenusio amžiaus, lėtinėmis ligomis sergančių žmonių ir tų, kurių darbas nuotoliniu būdu įmanomas – leisti dirbti iš namų, tačiau paslaugų teikimas seniūnijos gyventojams užtikrintas – elektroninio ryšio priemonėmis stengiamės išspręsti kuo daugiau gyventojams rūpimų klausimų. Esant poreikiui gyventojams atvykus į seniūniją išduodame leidimus laidoti, tvirtiname parašo tikrumą ir atliekame kitus darbus.
Pristatykite savo šeimą ir šeimos pomėgius.
Mudu su vyru tikri trakiečiai. Turime dvi dukras – 22 metų Gretą ir 12 metų Mantę. Labai mėgstu skaityti knygas, laisvu po darbo metu sportuoju ir kitus skatinu tai daryti. Tik štai darbo valandos pradėjus dirbti seniūne nenormuotos, dažnai darbo diena baigiasi 20:00 ar 21:00 val., savaitgaliais taip pat ne visuomet pavyksta atitrūkti nuo darbų. Tačiau nors pradžia nelengva (juk tiek daug reikia išmokti ir sužinoti), myliu šį darbą, jis man atrodo labai svarbus ir reikalingas, mano šeima supranta ir palaiko mane, ačiū jiems už tai. Su šeima mėgstame keliauti, kartu gaminame maistą, vaikščiojame, važinėjamės dviračiais vaizdingomis Trakų apylinkėmis – tokiu būdu derinu naudingą veiklą su širdžiai miela.
Dėkojame už pokalbį.
Kalbėjosi Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ