PR
Anokia čia paslaptis, kad Lietuvos valdžia ėmėsi griežtų priemonių siekdama pažaboti lošimų bendroves. Smarkiai apribodama reklamas ji gerokai suvaržė didžiulį biudžetą turinčių bendrovių galimybes reklamuotis ir rodytis įvairiose medijose. Tačiau valdžios kaltinti provincialumu ir cenzūra negalima, mat pačios lošimų bendrovės ilgą laiką neatrodė suinteresuotos progresu, skaidrumu bei žaidėjų pasitenkinimu. Lietuvoje iki šiandien veikia vos vienas (techniškai du) pokerio kambariai ir nepanašu, kad šis sąrašas prasiplės. Tad kaip ten yra, ar dėl valdžios gniaužtų, ar dėl vangių, gobšių lažybininkų nėra legalių pokerio kambarių?
Legalūs pokerio kambariai Lietuvoje (sąrašo nesudarytumėte)
Legalūs pokerio kambariai Lietuvoje neegzistuoja, nes tėra tik vienas kambarys
Jeigu paieškotumėte tipinio straipsnio ar apžvalgos, kuris(-i) galėtų sureitinguoti pokerio kambarius (pvz. Legalūs pokerio kambariai lietuvoje ir jų TOP-10) – nieko nerastumėte. Kodėl? Ogi todėl, kad šiuo metu visiškai legaliai teveikia vienintelis pokerio kambarys. Konkurencijos čia nėra, o dėl to ir sąlygos lošėjams nėra pačios geriausios.
Plėstis apie tai, kad lošti neapsimoka – neketiname, tačiau pasakysime tik tiek, kad pastatykite save į verslo pusę. Jūs esate vieninteliai paslaugos tiekėjai, o jūsų klientų tūkstančiai, jie visi – labai azartiški, o kai kurie ir priklausomi nuo jūsų paslaugos. Kaip jūs išnaudotumėte tokią rinką? Taip, jūs stengtumėtės daryti viską, kad maksimalizuotumėte pajamas.
Kai situacija tokia, jog žaidi čia arba žaidi nelegaliai, visas verslas stengsis ja pasinaudoti.
Kiti turi kovoti su įstatymų apynasriu
Yra ne vienas lošimų paslaugų tiekėjas, kuris teismo nutartimi yra apribotas ir jam uždrausta veikti Lietuvoje. Viena bendrovė (neįvardinsime), buvo užblokuota LR teismo nutartimi, tačiau kas porą mėnesių ji vis atnaujina savo internetinį puslapį, o tarp jų ir pokerio kambarį, pakeičia domeną ir kuriam laikui vėl tampa prieinama. Po kelių mėnesių LPT suodžia kas ne taip ir kambarį užblokuoja.
Skatiname nepamiršti, kad žaisdami tokioje aplinkoje žaidėjai pažeidžia įstatymą ir rizikuoja užsitraukti administracinę atsakomybę už savo veiksmus.
Konkurencija iš užsienio
Kambariai veikia “pilkojoje zonoje”
Užsienyje pokerio kambarių nors vežimu vežk. Jų yra tikrai daug, tačiau labai nemaža dalis veikia “pilkojoje zonoje”. Nors atstovauja amerikietišką prekės ženklą, yra valdomi amerikiečių (pavyzdžiui), jie bus registruoti Kaimanų salose ar kokiame nors Barbadose, mat JAV įstatymai tokią veiklą draudžia.
Taip pat ir žaidėjai, kiekvieną sykį laukdami naujų kortų – rizikuoja savo turtu bei garbe. Jeigu iškiltų problema – jų apginti negalėtų niekas, o pinigai būtų prarasti.
Ilgas laukimas ir netikėtai apmokestinamos pajamos
Nepamirškite, kad pokerio kambariai užsienyje ne visada siūlys palankias sąlygas žaidėjui iš mažos Europos šalies. Jūsų įmoka labai ilgai keliaus į sąskaitą, ką jau kalbėti apie laimėjimų išmokėjimus, kurie gali keliauti ir ilgiau nei savaitę.
Galiausiai, jeigu jūsų pajamos iš pokerio yra daugiau nei 50 eurų per mėnesį, labai lengvai patrauksite VMI dėmesį. Pajamos iš legalaus pokerio kambario Lietuvoje bus apmokestintos pajamų mokesčiu, o nelegalios pajamos… Na, patys suprantate.
Legalių lošimų netrūksta
Šiuo metu Lietuvoje lošimų rinka, nors ir apribota, tačiau išlieka milžiniška. Didžiosios lošimų bendrovės kartu su pokerio kambariu generuoja kelis šimtus milijonų eurų per metus. Tai reiškia, kad kiekvienas Lietuvos gyvenojas per metus skiria virš 100 eurų azartiniams lošimams. Kol tokie skaičiai, rūpintis tuo, kad atsidarytų daugiau legalių pokerio kambarių – tikrai neverta, mat jų dar ilgai, turbūt, nebus.