Siekdami įprasminti akademiko prof. Tado Ivanausko pradėtos gamtosauginės veiklos tęstinumą, VĮ Trakų miškų urėdija kartu su globojamais jaunaisiais miško bičiuliais skatino rajono moksleivius, gyventojus ir įvairių organizacijų atstovus kelti inkilus sugrįžtantiems paukščiams.
Saulėtą kovo 24 d. rytą Trakų pradinės mokyklos jaunieji miško bičiuliai „Giliukai“ kartu su vadove Audrone Civilkiene vykdė akciją „Paukščiai grįžta namo“. Pirmąjį inkilą jaunieji moksleiviai panoro iškelti čia pat, prie mokyklos, kad vėliau galėtų stebėti, kaip jame sekasi įsikurti naujiesiems gyventojams. Po to jie aplankė Trakų rajono agentūrą, Trakų seniūniją, Trakų priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą ir Trakų istorijos muziejaus administraciją. Susipažinę su šių organizacijų vadovais ir darbuotojais, pasveikino juos atskubėjusio pavasario proga ir pakvietė kartu iškelti inkilus sugrįžtantiems paukščiams. O kad neprailgtų laukti, kol iškeltuose inkiluose įsikurs gyventojai, padovanojo jiems savo rankomis pagamintus suvenyrinius paukštelius.
Nemažiau saulėtas buvo ir kovo 27 d. rytas, kai Paluknio „Medeinos“ gimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio (JMBB) „Lukna“ nariai ir jų vadovė Danuta Pansevič pakvietė visus gamtai neabejingus moksleivius ir gyventojus į gražią inkilų kėlimo šventę, kurią patys ir pradėjo sušokdami šokį Žemei. Paluknio gimnazijos direktorius, Paluknio girininkas, Paluknio seniūnė palinkėjo susirinkusiems šventės dalyviams mylėti gamtą ne tik žodžiais, bet ir darbais. Po gražių ir prasmingų sveikinimų visi susirinkusieji gamtos mylėtojai ėmėsi pagrindinio šios šventės tikslo ir netrukus miestelio parke bolavo dvidešimt penki nauji inkilai. Penkiolika inkilų šiai šventei padovanojo jaunųjų miško bičiulių draugas, Trakų r. ūkininkas Vadyslav Kravčun, kitus inkiliukus parūpino būrelio globėjas, Paluknio girininkas Algimantas Jonas Paliutis. Tokios ar panašios inkilų kėlimų šventės ir akcijos vyko Aukštadvario, Rūdiškių, Lentvario M. Šimelionio gimnazijose. Džiaugiamės, kad kasmet mūsų rajone vis daugėja tokių iniciatyvų, kurias savarankiškai organizuoja mokyklos, bendruomenės ar tiesiog gamtą mylintis žmonės.
Trakų miškų urėdijos inf.
Auksės Komičienės nuotr.