Geriausios interjero dizainerių paslaptys: kaip apšvietimas padidina būsto erdvę

Parašyta: 2016-07-11 | Kategorija: Aukštadvaris, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai |

60w-led-pakabinamas-sviestuvas-siltai-balta-sviesa-latte-14528Ar Jūsų kambariai atrodo maži ir jaučiate, kad juose ankšta? Ar norėtumėte savo namuose sukurti didesnės erdvės iliuziją? O gal tai paspartintų nekilnojamo turto pardavimą? Galime nuraminti, jog tam nereikia jokių didelių investicijų, brangių kambario rekonstrukcijų ar veidrodinių sienų – svarbiausia yra tinkamas apšvietimas. Didesnės erdvės įspūdį kuriantį apšvietimą pirmiausia ir pasiūlytų bet kuris interjero dizaineris, tačiau išmanant pagrindines apšvietimo gudrybes, viską galima padaryti ir patiems.

Senai žinoma interjero dizaino klasika skelbia, jog ryškus apšvietimas leidžia sukurti didesnės erdvės įspūdį, taigi idealus šviesos paskirstymo modelis yra toks, kai jaučiame, kad patalpoje yra šviesu. Be to, norint maksimaliai padidinti erdvumo pojūtį, reikia visuose paviršiuose vienodai paskirstyti šviesą ir mažinti šešėlių susidarymą. Nors tai skamba labai paprastai, tačiau be profesionalių patarimų ne visada pavyksta įgyvendinti praktikoje.

ERDVĖS DIDINIMAS IR SPALVOS

Ryškumo ir erdvumo įspūdį labiausia sukuria atsispindėjusi šviesa, t.y. kuo daugiau apšvietimas atsispindi nuo paviršių, tuo šviesesnė aplinka. Taigi, viskas, kas skatina šviesos atsispindėjimą yra efektyvus „erdvės didintojas“.

Baltos spalvos paviršiai yra patys geriausi šviesos atsispindėjimo „stiprikliai“, nes ši spalva sugeria mažiausiai šviesos, o atspindi – daugiausiai. Remiantis šiuo fizikos dėsniu ir norint sukurti didelės erdvės iliuziją, sienų spalvą reiktų rinktis baltą arba įvairius baltos spalvos atspalvius.Puikiu pasirinkimu prie baltos  spalvos sienos gali būti šviesiai žalia ir šviesiai mėlynos spalvos.

Šiuo metu socialiniame tinkle Pinterest galite rasti daug įvairių ir labai madingų interjero sprendimų su tamsiai mėlyna spalva (royal blue), bet ši spalva sugeria labai daug šviesos ir mažą kambarėlį pavers į spintą.

ŠVYTINČIOS GRINDYS

Nepamirškite ir grindų, jos taip pat gali padėti sukurti didesnio kambario iliuziją.

Šviesa puikiai atsispindi ant sodrių ir blizgių paviršių, todėl reiktų vengti kiliminių dangų, ypač storų, pagamintų iš polipropileno, nailono arba poliesterio, nes jos sugeria, o ne atspindi šviesą. Net nedideli kilimai ar kilimėliai „prarys“ nedideliam kambariui ypač vertingą apšvietimą.

DIDINKITE KAMBARIO GYLĮ

Akcentinis apšvietimas paprastai yra nerekomenduojamas norint padidinti kambario erdvę. Šis apšvietimo tipas kambaryje sudaro nereikalingus šešėlius, todėl patalpa tampa tamsesnė, bet ne šviesesnė.

Vis dėlto, vienos rūšies akcentinis apšvietimas gali padėti praplėsti erdvę:  reikia šviesos šaltinį nukreipti į tam tikrus objektus (pavyzdžiui skulptūras, paveikslus), tokiu būdu sukuriamas didesnio gylio įspūdis.

ŠVIESOS SLUOKSNIAVIMAS

Norėdami sukurti vienodą šviesos pasiskirstymą, interjero dizaineriai dažnai įgyvendina techniką, vadinamą šviesos sluoksniavimu. Šiuo atveju reikia žinoti, kad vieno apšvietimo sprendimo nepakanka pasiekti norimam rezultatui –  šviesos sluoksniavimo principas yra paremtas tuo, kad naudojami keli skirtingi šviesos šaltiniai.

Šviesos sluoksniavimo strategijos yra pritaikomos tam, kad aplinkos apšvietimas įgautų ryškų ir erdvę didinantį sprendimą. Šiam tikslui pasiekti derinami tokie šviesos šaltiniai: LED panelės, LED paviršiniai šviestuvai, pakabinami šviestuvai , LED šviesos juostos.

Pavyzdžiui, svetainė ir bendra erdvė su valgomuoju bei virtuve apšviečiama LED panelėmis, pakabinamais šviestuvais ir LED juostomis.

Apšvietimo salono ELMO vadovas Mantas Zubauskas dalinasi konkrečiais patarimais, kaip galima sluoksniuoti apšvietimą ir vizualiai padidinti kambarį:

jei svetainė sujungta su virtuve, kombinuojant apšvietimą šiai bendrai erdvei, galima naudoti į lubas įleidžiamas LED paneles ir taip sukurti bendrą apšvietimą;

svetainės poilsio zonoje virš kavos staliuko galime naudoti pakabinamą šviestuvą;

svetainėje ant  sienų panaudoti bra šviestuvus ir sukurti apšviestus akcentus ant sienų;

su akcentiniais šviestuvais apšviesti paveikslus ar  išraiškingus interjero akcentus;

vakariniam – ramiam apšvietimui puikiai tinka paslėptas apšvietimas – LED šviesos juostelės;

virtuvės erdvėje virš valgomojo galima panaudoti pakabinamą šviestuvą, kuris papildytų valgomojo erdvės apšvietimą;

darbinę erdvę galime pašviesinti LED juostomis, sumontuotomis po spintelėmis arba akcentiniais šviestuvais iš lubų.

Nors daugelis apšvietimo variantų yra tinkami erdvės didinimo iliuzijai sudaryti, tačiau LED apšvietimas yra perspektyviausias:  ne tik ilgiau tarnauja, nei įprasti apšvietimo tipai, bet ir tiksliausiai paskirsto šviesą.


 Namų interjeras turi ne tik estetinę funkciją, bet ir lemia gyvenimo kokybę, todėl labai svarbu, kuriant namų interjerą, įvertinti visų šeimos narių poreikius ir vizijas. Specialistai teigia, kad svarbu apgalvoti kiekvieną smulkmeną, tačiau ne visada tai galima padaryti. Jei neapgalvosite nedidelės smulkmenos, kurią vėliau galima nesunkiai pakeisti – nieko tokio, tačiau suklysti negalima projektuojant namų apšvietimą, grindų ir sienų dangas.
PR

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite