Norint neatsilikti, būtina eiti koja kojon su laiku

Parašyta: 2016-06-28 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai, Žemės Ūkis |
Apžiūrimos Trakų Vokės ūkininko Kęstučio Vilučio bulvės

Apžiūrimos Trakų Vokės ūkininko Kęstučio Vilučio bulvės

Birželio 13 d. Žemės ūkio konsultavimo tarnybos Trakų biuro vadovas Albertas Malašauskas surengė išvažiuojamąjį seminarą Trakų ir Vilniaus r. ūkininkams, kuomet visi dalyvavusieji galėjo savo akimis pamatyti, kokią naudą duoda šiuolaikinis mokslo pažangių technologijų pritaikymas žemės ūkyje.

Seminare dalyvavo nemažai ūkininkų iš Trakų r. seniūnijų. Pasak Senųjų Trakų ūkininko Vladislavo Kravčuno, net ir nemažą patirtį turintiems žemdirbiams tokio pobūdžio praktiniai renginiai yra ypač naudingi.

A. Malašauskas pabrėžia, kad žemdirbystės kultūra keičiasi ir nenorintys eiti koja kojon su laiku, gali smarkiai atsilikti konkurencinėje kovoje.
– Štai ūkininko Zenono Baranovskio pavyzdys, – pasakoja A. Malašauskas. – Aš nuolat stebiu šio žemdirbio pasėlius. Iki šiol viskas Z. Baranovskio žiemkenčių pasėliuose buvo gerai, tačiau prieš keletą dienų sulaukiau jo nerimastingo skambučio – žieminių kviečių lauke pastebėti geltonuojantys plotai.
Žemės ūkio specialistas greit nustatė priežastį – tai per sausrą išplintanti stiebalūžė. Kadangi beveik visa gegužė buvo be lietaus, net ir gerai prižiūrėti žiemkenčiai neatsispyrė šiai ligai.
A. Malašauskas ūkininkus ragina domėtis išmaniąja žemdirbyste. Tarkim, žinodami, kad mūsų rajone gausu kalvų, o viršuje trąšos greičiau išplaunamos, suvokime, kodėl derlius ten prastesnis. Kombainui kuliant grikius ar rugius, išmanioji programa gali nustatyti prastesnio derlingumo plotus. Trąšų barstytuvui įdiegus šią programą, jis reikiamus plotus patręš gausiau.
Žemės ūkio konsultantas primygtinai ragina ūkininkus domėtis savo dirvų struktūra, ištirti dirvožemius, kad pagal tai būtų galima spręsti, kiek ir kokių trąšų reikia įterpti, kad būtų pasiektas norimas derlingumas.
– Tai svarbiausias rodiklis, kuris gali leisti siekti ekonominio optimumo, – sako A. Malašauskas.
Išvažiuojamojo seminaro dalyviai grožėjosi Senųjų Trakų ūkininko Z. Baranovskio žirniais, ieškojo atsakymo dėl stiebalūžės pažeistų žiemkenčių, visus sužavėjo Tiltų kaimo ūkininkų Alvydo Versecko, Laimos Kamaitienės inovatyvios idėjos. A.Verseckas pabandė sėti vaistažolinį margainį, o L. Kamaitienė nebe pirmus metus sėja kanapes.
Nors jau birželis buvo gerokai įsibėgėjęs, tačiau šalnos paveikė ne tik grikius, bet ir dobilus. Visa tai buvo galima pamatyti A.Versecko laukuose.
Seminaras užtruko iki pavakario, visus jo dalyvius ūkininkė L. Kamaitienė pavaišino karšta sriuba.

Gražiai tarpsta Tiltų kaimo ūkininkės Laimos Kamaitienės kanapių pasėlis

Gražiai tarpsta Tiltų kaimo ūkininkės Laimos Kamaitienės kanapių pasėlis

Vladas KASPERAVIČIUS
Autoriaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite