PR
Kaip tinkamai išsirinkti turistinę palapinę? Šiuo metu parduotuvėse rasite įvairių dydžių, formų bei skirtingo atsparumo vandeniui palapinių. Taigi, kaip išsirinkti geriausią ir tinkamiausią palapinę jūsų kelionei? Tam, kad nesigailėtumėte įsigiję šį pirkinį, būtina atkreipti dėmesį į šiuos septynis ypatumus.
- Gamintojas
Gerai žinomų gamintojų palapinės yra brangesnės, nes tokios bendrovės vertina ne tik savo prekės ženklą, bei ir pirkėją, todėl nesiūlo prastos kokybės gaminių. Gamintojo reputacija garantuoja produkto kokybę ir patikimumą. Juk nuo įrangos patikimumo, priklauso jūsų saugumas.
- Paskirtis
Svarbus atrankos kriterijus – tai palapinės paskirtis. Jeigu tiksliai žinote, kur ir kaip keliausite, tikėtina, jog tinkamai išsirinksite palapinę. Šiuo metu rinkoje yra trys pagrindinės palapinių rūšys – skirtos ekstremaliam poilsiui, žygiams pėsčiomis ar dviračiu bei stovyklavimui pritaikytos palapinės. Ekstremaliam poilsiui skirtos palapinės yra pritaikytos alpinizmui bei kelionėms į kalnus. Žygiams skirtos palapinės yra universaliausia turistinių palapinių rūšis, o stovyklavimui pritaikytos palapinės yra didelės ir patogios kelionėms į gamtą.
- Sezonai
Pirkdami palapinę privalote atkreipti dėmesį į metų laiką, kuriuo metu leisitės į kelionę. Rasite palapinių, pritaikytų kiekvienam sezonui. Turite apsvarstyti kiekvieną variantą. Vasara – stabilios teigiamos temperatūros be ilgo lietaus ir stiprių vėjų. Pavasaris – ruduo – temperatūra gali nukristi iki neigiamos, stiprus vėjas, ilgi lietūs, sniegas. Žiema – bet kokios oro sąlygos.
- Atsparumas vandeniui
Atsparumas vandeniui yra labai svarbus rodiklis, kuris matuojamas vandens stulpelio milimetrais. Palapinės, kuriose išorinis palapinės audinys yra 2500 mm ar didesnis indikatorius, atlaikys beveik bet kokį lietų. Svarbu, kad vandeniui atsparus rodiklis, nurodytas palapinės charakteristikose, atitiktų tikrovę. Atsparumas vandeniui 2500 mm pasiekiamas naudojant dvigubą poliuretano impregnavimą, o 4000 mm – naudojant trigubą padengimą ir panašiai.
Kyla klausimas: kodėl mums reikia tokio didelio atsparumo vandeniui? Viskas yra labai paprasta: vandens kritimas iš didelio aukščio su tam tikru svoriu turi kinetinę energiją (smūgio jėgą) ir, kai jis nukreipiamas prieš tentą, jis gali tiesiog „permušti“ medžiagą, turinčią mažą atsparumą vandeniui. Antroji priežastis – medžiaga palaipsniui nyksta ir laikui bėgant prasideda praleisti vandenį. Atitinkamai, kuo didesnis tentų atsparumas vandeniui, tuo ilgiau tarnaus palapinė.
- Vidinė palapinės dalis
Vidinė palapinės dalis turi būti patogi ir funkcionali, turėti papildomus priedus, tokius kaip kišenes, patogius dvigubus užtrauktukus ir tinklelį nuo uodų. Audinys, iš kurio pagaminta vidinė palapinės dalis, turi turėti tokias savybes: lengvumas, ilgaamžiškumas bei audinys „turi kvėpuoti“.
- Palapinės dugnas
Apatinė palapinės medžiaga gali būti pagaminta iš išorinės palapinės arba konstrukcinio polietileno audinio. Audinys, esantis palapinės apačioje, turi būti atsparus vandeniui (ne mažiau kaip 2500 mm), kad vanduo neprasiskverbtų į palapinę. Palapinės dugno siūlai, jei jie pagaminti iš polietileno, turi būti tvirti bei ypač atkreipkite dėmesį į kampinius siūlus.
- Palapinės lankai
Turistinės palapinės lankai yra pagaminti iš plieno, įvairių aliuminio lydinių, stiklo pluošto ir epoksidinės dervos. Stiklo pluoštas yra medžiaga, pagaminta iš stiklo pluošto epoksidinių dervų. Ji sunki ir mažiau patvari (tarnavimo laikas iki 5 metų.) Kita medžiaga iš kurios gali būti pagaminti palapinės lankai yra diurapolis. Tai – plastikinė medžiaga, sudaryta iš stiklo pluošto užpildo, sujungta su sintetinėmis dervomis, kuri turi visas stiklo pluošto lankų savybes, tačiau yra patvaresnė ir patikimesnė.
Taigi prieš pirkdami palapinę, turite žinoti, kam ir kaip ją naudosite bei kuriuo metų laiku vyksite į kelionę. Taip pat labai svarbus palapinės atsparumas vandeniui, vidinė jos dalis, dugnas bei iš ko pagaminti palapinės lankai. Norėdami įsigyti palapinę puikia kaina, apsilankykite pigu.lt.